ADVOKATSKA KOMORA CRNE GORE, BRATSTVA I JEDINSTVA 7, PODGORICA
DOBRO DOŠLI NA INTERNET PREZENTACIJU ADVOKATSKE KOMORE CRNE GORE

KONTAKT TELEFON I FAKS:  +382 (0)20 602 805, 602 807

26/10/2023
Treći sastanak ENEMLOS Odbora za kvalitet:

Sastanak ENEMLOS Odbora za kvalitet održan je 21. oktobra 2023. godine na Univezitetu Lazarski u Varšavi, u organizaciji Poljske fondacije za pravne klinike (Poljska). Sastanku su prisustvovali članoviOdbora za kvalitet s pravnih fakulteta u Podgorici, Prištini, Peći, Zagreba i Londona (Regent's), kao i predstavnici Poljske fondacije pravnih klinika koja ukoplja više univerziteta iz Poljske i neakademskih partnera iz Crne Gore.

Advokatska komora Crne Gore nije imala predstavnika. Direktorka projekta dr Nina Radulović nije mogla da prisustvuje zbog sukoba interesa, pa je Komora obezbijedila institucionalnu pisanu suglasnost za usvajanje Generalnog izvještaja o kvalitetu.

Sastanak odbora za kvalitet projekta ENEMLOS ispred Univerziteta Lazarski pozdravila je prof.dr. Ewelina Milan.

Na skupu su izvještaj i ocjenu podnijeli: prof.dr. Biljana Đuričin i dr. Juraj Brozović. O radu profesora prava na pravnim fakultetima govorili su: prof. dr. Abdullah Robaj, prof. dr. Qerkan Berisha, prof. dr. Neven Anđelić i dr. Izabela Krasnitskaja.

Ovo je bio posljednji sastanak Odbora za kvalitet, jer projekt ENEMLOS završava 16. novembra 2023. godine. Svi akademski partneri ispunili su ciljeve projekta: rade sa živim klijentima, sarađuju sa neakademskim osobljem, a studenti pružaju besplatnu pravnu pomoć ranjivim grupama i ostalim građanima.

AGENDA - Download

Eksterna evaluacija kontrole kvaliteta - Download

ADVOKATSKA KOMORA CRNE GORE, BRATSTVA I JEDINSTVA 7, PODGORICA

Radno vrijeme: ponedeljak - petak, 9-15 časova
Kontakt telefon i faks +382 (0)20 602 805, 602 807, Mob: +382 67 223 230
Kontakt osoba: Bojana Jovanović - tehnički sekretar
Elektronska pošta advkomora@t-com.me

Advokatura egzistira kao javna djelatnost u Crnoj Gori od 14.12.1909.godine, kada je donijet Zakon o javnim pravozastupnicima Knjaževine Crne Gore.